Młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny AMBITUS istnieje w naszej szkole od września 2005 roku. W jego skład wchodzą:

Ewelina Maciak (2 CD) - śpiew

Aleksandra Głód (3 AC) - śpiew

Agnieszka Nowak (3 AC) - skrzypce

Paulina Bołoz - gitara

mgr D. Konopacka - opiekun

Zespół przygotował oprawę muzyczną na uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Ślubowania Klas Pierwszych. Ponadto w listopadzie 2014 roku reprezentował naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Wokalno-Instrumentalnym "Grammy na tak" w Świniarsku, w listopadzie solistka zespołu Ewelina Maciak wystąpiła gościnnie w Galerii Handlowej "Trzy Korony" na imprezie "Andrzejkowej."

Zespół występuje każdego roku min. w świetlicy środowiskowej działającej przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu z koncertem kolęd i pastorałek, w Konkursie Piosenki Turystycznej, w Konkursie Piosenki "Młodzi Gniewni i Weseli",  w "Wiośnie Artystycznej" oraz reprezentuje szkołę na Targach Szkół Ponadgimnazjalnych.

Ambicją zespołu jest systematyczne wzbogacanie i urozmaicanie repertuaru.