W dniu 29 listopada w naszej szkole odbyła się prelekcja w ramach projektu edukacyjnego pn. „PODARUJ KROPLĘ NADZIEI”, którą poprowadził Pan Jan Faberski – prelegent Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczpospolitej Polskiej.

Podczas prezentacji „Krwiodawstwo propozycją ważnej postawy życiowej” młodzież oraz nauczyciele naszej szkoły mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat honorowego krwiodawstwa w Polsce, jakie wymagania są stawiane dla osób chcących zaangażować się w tak ważną dla społeczeństwa akcję.

Spotkanie to było również ważne z racji tego, że Nowy Sącz obchodzi w tym roku 725 lat istnienia, a grupa „My kochamy Nowy Sącz” zainicjowała akcję zebrania 725 litrów krwi dla osób potrzebujących jako sposób na uczczenie 725 rocznicy alokacji miasta.

Akacja zbiórki krwi trwa od 2 października 2017r. do 2 października 2018r. , czyli równy rok czasu. Każdy kto odda krew w punkcie poboru krwi przy ul. Kazimierza Wielkiego i poda hasło "My kochamy Nowy Sącz", zostanie zapisany na listę uczestników tej akcji. Na zakończenie przewidziane jest losowanie nagród dla wszystkich uczestników.

Organizatorem spotkania był Miejski Klub SHDK w Nowym Sączu, którego prezes Pan Maciej Chełmecki był również obecny na spotkaniu z młodzieżą, a koordynatorem z ramienia szkoły mgr Wojciech Kurek.

Krew mogą oddawać osoby zdrowe, które mają od 18 do 65 lat, posiadają dowód osobisty (lub inny dokument ze zdjęciem), ważą powyżej 50 kg, nie chorowały na żółtaczkę, wciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała.