Jak co roku, nasza szkoła włącza się w pomoc potrzebującym w ramach projektu "Szlachetna Paczka".

Zapraszamy do włączenia się w tę akcje całą naszą społeczność szkolną.

Taka paczka podarowana wybranej rodzinie raz w roku może sprawić, że świat stanie się lepszy i piękniejszy, przecież w każdym z nas jest potrzeba czynienia dobra. Naszą odpowiedzią na potrzeby innych będzie rezygnacja z drobnych rzeczy w ciągu niespełna trzech tygodni, aby rodzina mogła cieszyć się nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, choinką i gwiazdką, aby paczka, którą przekażemy spełniła ich marzenia, a te, wbrew pozorom są zwyczajne, oczywiście, to pragnienie normalnego, godnego życia. Każdy z nas może poczuć się darczyńcą bo dobro uszlachetnia człowieka.

Proponujemy zrezygnować z mikołajek klasowych i niewielką część z tego tytułu przeznaczyć na potrzebujących. Niech symboliczne 5 zł od każdej osoby sprawi, że uczynimy święta wybranej rodziny radośniejsze, szczęśliwsze i choć przez chwilę pozbawione trosk dnia codziennego.

W tym roku zbiórkę pieniędzy organizujemy głównie w dniach 20-21.11 (oraz 27.11), a zbiórkę darów - do 6.12 (dary rzeczowe można przynosić do pokoju nauczycielskiego).

Zbieramy przede wszystkim żywność o długim terminie przydatności, ale także pościel, ręczniki, poduszki, koce, kołdry, przybory szkolne, środki czystości.

Szukamy również sponsora na szafę, wiertarkę, oraz obuwie zimowe oraz przejściowe.
Szczegóły u koordynatorów p. Roberta Górnickiego i p. Małgorzaty Kosińskiej-Plata.