21 i 22 października 2017 roku uczennice klas fryzjerskich naszej szkoły wraz z opiekunkami udały się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wycieczka była połączona z udziałem w Targach Fryzjerskich Hair Forum Poland 2017.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęło się od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tam po spotkaniu z przewodnikiem, wszyscy przeszli pod Zamek Królewski zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym. Zwiedzanie części muzealnej zamku obejmowało projekcję multimedialną na temat historii i odbudowy zniszczonego podczas wojen obiektu. Inne miejsca które uczniowie mieli okazje tego dnia  podziwiać to m.in.:
• ul. Świętojańska, gdzie mieści się Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Tuż obok niej położony jest pierwszy cmentarz w Warszawie.
• tzw. "Góra Gnojna", dawniej znajdowało się tam wysypisko śmieci, które częściowo zabierała Wisła, teraz z tego miejsca roztacza się piękny widok.
• Rynek Starego Miasta, tam po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki a niedaleko mieści się restauracja "Bazyliszek", nad wejściem której wisi podobizna potwora.
• Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie akurat odbywała się zmiana warty.

Po tym pełnym wrażeń dniu grupa udała się na zasłużony odpoczynek do hotelu, który także okazał się pięknym obiektem.

Drugi dzień pobytu w Warszawie również był udany. Zaczął się od spaceru po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych.

Następnie zwiedzano stolicę z okien autokaru, podziwiając Trakt Królewski, Aleje Ujazdowskie, budynki ambasad, Sejmu i Senatu.

Po smacznym obiedzie zjedzonym na warszawskiej Starówce wycieczka skierowała się na niezwykle ważny dla wielu obiekt - Stadion Narodowy. Wśród uczestniczek wycieczki są kibice piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Dziewczyny weszły na trybuny, wspięły się na sam ich szczyt, i z góry podziwiały ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie!

Zwieńczeniem pobytu w stolicy były Targi Fryzjerskie Hair Forum Poland 2017, gdzie również czekała na wszystkich moc wrażeń oraz konkurs fryzur w którym wzięły udział dwie uczennice.

Wszyscy uważają że wycieczka była bardzo udana. Dziewczyny zobaczyły wiele interesujących miejsc, panowała miła atmosfera, zrobiły sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń “fryzjerki” są zadowolone. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.  >> FOTO <<