Zespół Szkół nr 4 w Nowym Sączu przystąpił do projektu „Upoluj swoją książkę”, realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Czytaj PL”. Akcja ta organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki, Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz platformy e-bookowej Woblink.com. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Na tablicach ogłoszeń oraz w bibliotece szkolnej wywieszone zostały plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Projekt „Upoluj swoją książkę” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.