W dniach 5-9 czerwca 15 uczniów z naszej szkoły wraz z nauczycielami p. Moniką Gurgul-Szubryt, p. Ewą Wojtygą, p. Moniką Obyrtacz-Kustrą, p. Tomaszem Owsianką i wicedyrektorem p. Ireneuszem Kulą udało się na Festiwal Zawodów do Rimavskiej Soboty na Słowacji.

Całą drogę panowała miła atmosfera i każdemu dopisywał dobry humor.

Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy bardzo życzliwie przywitani przez przedstawicieli słowackiej szkoły.

Podczas pierwszego dnia naszego pobytu za granicą miał miejsce Międzynarodowy Turniej Minifutbolu. W skład naszej drużyny wchodzili wicedyrektor p. Ireneusz Kula, p. Monika Gurgul-Szubryt, p. Tomasz Owsianka a także uczniowie : Arkadiusz Skoczeń, Patryk Mężyk, Rafał Wnęk oraz Paweł Mąka. Walka była zacięta i nasza drużyna walczyła do samego końca. Choć nie udało nam się wygrać wykazaliśmy się bardzo dobrą kondycją i umiejętnościami.

Następnego dnia odbył się konkurs na tradycyjną słowacką zupę z ryby. Przedstawicielkami naszej szkoły, pod czujnym okiem p. Tomasza Owsianki, były Gabriela Florek, Angelika Ziaja oraz Katarzyna Krawczyk. Nasza drużyna ugotowała naprawdę smaczna rybacką polewkę.

W czwartek 8 czerwca do następnej konkurencji stanęły Aleksandra Gryboś oraz Karolina Lis. Miały one za zadanie wykonać ślubne upięcie damskie oraz ślubne uczesanie męskie. Ich modelami byli Patryk Mężyk oraz Beata Wnęk. Nasza para młoda prezentowała się olśniewająco.

Był to dla każdego niezapomniany tydzień wrażeń.

http://www.rimava.sk/spravy-z-regionu/turnaj-sosos-cup-pokracuje-hosti-ziakov-aj-ucitelov-z-novej-partnerskej-skoly/