W miesiącach kwiecień i maj odbył się konkurs fryzjersko – wizualizacyjny KLASYKA VS. AWANGARDA, którego organizatorami i jurorami byli nauczyciele praktycznej nauki zawodu technik usług fryzjerskich, czyli mgr Agnieszka Zygmunt, mgr Marek Zachradnik oraz Beata Cetnarowska.

Głównym celem konkursu było zaprezentowanie jak największego kontrastu między fryzurami damskimi i męskimi w stylu klasycznym i awangardowym. Uczestnicy wykonywali projekty graficzne fryzur w formie rysunków żurnalowych techniką markera oraz ołówka. Konkurs dedykowany był dla uczniów klas drugich i trzecich o profilu fryzjerskim, bowiem uczniowie tych klas mają już pewne doświadczenia w zakresie kreowania wizerunku. Oddano wiele prac, wśród których widać było niezwykłą pomysłowość i wyobraźnię ich wykonawców. Ocenie jurorów podlegały następujące elementy projektu fryzur:

- zgodność fryzury z elementami charakterystycznymi dla danego stylu,

- technika wykonania pracy z zachowaniem głębi koloru oraz światłocienia,

- kreatywność wykonawcy pracy,

- format pracy (nie mniejszy niż A3, a im większy, to tym lepiej),

- uwzględnienie podstawowych zasad projektowania fryzury (proporcje, kontrast itp.),

- estetyka  pracy,

- stopień trudności w późniejszym wykonaniu danej fryzury.

 

WYNIKI KONKURSU:

 

I miejsce Monika Szczepanik (klasa 2D)

 

 

 

II miejsce Katarzyna Madej (klasa 3D)

 

  

 

III miejsce Agata Gomułka (klasa 2D)

 

 

 

 

 

 

Wyróżnienie: Laura Skrzypiec (klasa 2D)

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody podczas uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/17.