Dnia 25.04. 2017 jako co roku tuż przed maturami w „sądeckiej samochodówce” odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. W rywalizacji brały udział szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu oraz miasta Nowego Sącza.

Podczas turnieju uczestnicy wykazywali się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu wiedzy motoryzacyjnej, przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej składał się z czterech  konkurencji:

I konkurencja – trzy testy ze znajomości: przepisów ruchu drogowego, skrzyżowań oraz   
                             historii polskiej motoryzacji

 II konkurencja – jazda motorowerem na torze przeszkód

III konkurencja – Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

IV konkurencja – jazda samochodem z „Talerzem Stewarta” na torze przeszkód.

Nie zabrakło też pozakonkursowych atrakcji takich jak jazdy na gokarcie czy też sprawdzenia wytrzymałości organizmu w symulatorze dla lotników, który w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu służy do symulacji przeciążeń, występujących podczas dachowania samochodu.

W klasyfikacji końcowej wśród szkół z terenu miasta na trzecim miejscu znalazł się Zespół Szkół nr 4 w Nowym Sączu w składzie: Eryk Załubski z klasy 1B1, Krzysiek Leśniak z 2F oraz Bartłomiej Biel z 3A. Grupę do turnieju przygotował mgr Wojciech Kurek.

Dla wszystkich zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne i wartościowe nagrody, a dla 2 uczniów najlepszych indywidualnie firma Litwiński ufundowała nagrodę w postaci  bonu na darmowe prawo jazdy dowolnej kategorii.

Gratulujemy i życzymy powodzenia za rok!