II międzyszkolny górski rajd edukacyjno-historyczny szlakami partyzantów oddziału „Żandarmerii” Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej

Termin: 29-30 kwietnia 2017 (początek długiego weekendu majowego).

Cel rajdu: kultywowanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych regionu poprzez zapoznanie z historią oddziału „Żandarmerii” PPAN działającego na terenie Sądecczyzny w latach 1947-1949 i losami partyzantów oraz osób z nimi współpracujących, a także poznanie warunków życia
partyzantów, tradycji militarnych regionu oraz wyposażenia żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Trasa rajdu: Łomnica Zdrój – Barcice - miejsce operowania oddziału„Żandarmerii” PPAN.

Zgłoszenia do p. Roberta Górnickiego – osobiście (do środy, 19.04) lub przez dziennik elektroniczny do wtorku 18.04 godz. 14:00. Wypełnione przez rodziców zgody na uczestnictwo należy przynieść po przerwie świątecznej.

Zadanie uczestników: zgodne z oznaczeniem na mapie (otrzymanej nastarcie) pokonanie dziennej trasy w wyznaczonym limicie czasu, odnajdując po drodze osobowe i nieosobowe punkty kontrolne oraz wykonując w czasie przemarszu zadania wyznaczone przez organizatorów.

Liczba uczniów reprezentujących szkołę: 7-15.

Brak kosztów uczestnictwa – jedynie wypełniona zgoda rodziców

Należy zabrać:

- obuwie nadające się do poruszania w warunkach górskich

- ubranie przeciwdeszczowe

- plecak

- niezbędne środki higieny osobistej

- kubek metalowy lub plastikowy

- karimatę oraz śpiwór lub koc do spania w bazie Rajdu w szkole w Barcicach

- prowiant na trasę o odpowiedniej przydatności do spożycia

- każda grupa musi posiadać 3 działające latarki

Organizatorzy zapewniają:

- gorący posiłek na zakończenie dnia (sobota, niedziela)

- śniadanie (niedziela)

- nagrody wraz z dyplomami

- nocleg w bazie rajdu w szkole podstawowej w Barcicach